POST. 01.09.2022. Jak skutecznie budować wizerunek osobisty.

Jak skutecznie budować wizerunek osobisty

Jak skutecznie budować wizerunek osobisty.

Mamy dla Ciebie 8 wskazówek, które ułatwiają Ci rozwój Twojej silnej i wiarygodnej marki osobistej.

Jak budować z powodzeniem wizerunek osobisty.

Mamy dla Ciebie 8 wskazówek, które ułatwiają Ci rozwój Twojej silnej i wiarygodnej marki osobistej.

  1. Miej skupienie.

Często pułapką staje się zbyt duża wszechstronność i brak skoncentrowania się na komunikowaniu konkretnych informacji. Odbiorcy zaczynają się gubić w przekazie i zaczynają mieć wątpliwości co do prawdziwej i właściwej roli osoby, która próbuje się przed nimi zaprezentować.

Zdecyduj zatem, jakie jest twoje kluczowe przesłanie i trzymaj się go.

Skup się tylko na jednym przesłaniu w danym czasie.

Utrzymuj przekaz, który będzie skoncentrowany na docelowej grupie odbiorców. Ułatwi to zarówno tworzenie treści wokół marki osobistej, jak i sprawi, że inni będą Cię sprawniej, lepiej definiować.

Najlepiej byłoby, abyś wyznaczył sobie swoją własną niszę oraz ułożył do niej swój własny, unikalny oraz charakterystyczny styl, który będzie systematycznie powtarzany. Tak, aby utkwił on w świadomości odbiorców.

Pamiętaj!

Najlepsze marki osobiste są bardzo konkretne w swoim przekazie.

Skup się na społecznościach, które mogą rozwijać Twoje działania i skalować je w czasie.

Utrzymuj swój przekaz i treść spójną z jednym tematem, aby stać się zapamiętanym w ramach docelowej społeczności.

Im węższa i bardziej skoncentrowana jest Twoja marka, tym łatwiej jest ludziom zapamiętać, kim jesteś.

Odpowiedz sobie na pytanie:

Kim jestem i w jaki sposób chciałbym być określony przez otoczenie?

Określ, z czego chcesz być znany i przeanalizuj branżę, w której zamierzasz budować swoją markę osobistą. Zdefiniuj swoją publiczność-do kogo chcesz trafić i kogo do siebie przekonać. Zbadaj swoją branżę i podążaj za ekspertami – inspiruj się działaniami, które odniosły sukces i sprawdź (przeanalizuj) jakie kroki do tego doprowadziły.

Korzystaj z sieci kontaktów – najlepszą drogą do uzyskania efektywności w swoich działaniach, są rekomendacje, o które zawsze warto poprosić. Jeśli zapraszasz kontakty do swojej sieci, to rób to rozsądnie i podążaj według określonej strategii. Staraj się, aby Twoje treści i działania docierały, do tych, dla których to, co robisz i w jaki sposób działasz, może być interesujące i wartościowe.

 

  1. Bądź autentyczny.

Jest prosty sposób na posiadanie oryginalnej marki osobistej.

Jest, to bycie prawdziwym i autentycznym w swoim przekazie i swoich działaniach, które idą, za tym przekazem.

Pamiętaj!

Im wyraźniejsze będzie kopiowanie od innych, tym większa skaza będzie na marce osobistej.

Wykaż większe zaangażowanie, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Publikuj systematycznie treści np. na LinkedIn oraz udzielaj się pod postami innych osób. Komentuj, reaguj, oznaczaj. Wszystkie interakcje, które wykonasz, przełożą się na finalny efekt.

Twoja marka osobista powinna być łatwym, codziennym filtrem, za pomocą którego tworzysz treści i docierasz do swoich odbiorców.

Bądź mistrzem swojego rzemiosła, skillsetu lub branży przed rozpoczęciem marki osobistej. Wtedy twoje treści pomogą wzmocnić to, kim jesteś.

Jeśli wejdziesz do otoczenia, będąc specjalistą w swojej dziedzinie, to dzięki temu, że będziesz wiarygodnie prezentować, komunikować w swoim obszarze działania, to marka będzie zyskiwać na reputacji.

 

  1. Opowiedz historię.

Jeśli Twoja marka osobista nie opowiada historii, straciłeś już połowę potencjalnych odbiorców. Dlatego zamiast prostego, reklamowego przekazu, wykorzystaj siłę tkwiącą w opowiadaniu, czyli tzw. storytellingu. Wówczas Twój przekaz będzie nie tylko merytoryczny, ale i praktyczny, a także emocjonalny dla innych. A co za tym idzie, łatwiejszy do zapamiętania.

Najskuteczniejszą strategią personal brandingu w dzisiejszych czasach jest budowanie prawdziwej narracji-monologi jednej postaci są zwyczajnie nudne, czyli trudno zapamiętywane.

Stwórz wokół swojej marki historię, w którą mogą zaangażować się Twoi odbiorcy.

Wykorzystuj również okazję do spotkań bądź sam te okazje twórz. Ludzie chcą rozmawiać, ale rzadko kiedy podejmują się pierwszego kontaktu. Kiedy to Ty przełamiesz te blokady, to Twoja marka osobista na tym skorzysta. Stanie się przyjaźniejsza. Networking ma swoją naturalną siłę, zakorzenioną w naszej stadnej naturze-większość z nas woli być z kimś, niż pozostać samym.

Jednym z najlepszych i najłatwiejszych obecnie sposobów na opowiedzenie historii jest treść pisana lub wideo.

Najbardziej osobistym sposobem komunikacji online jest wideo. Po prostu użyj swojego smartfona, aby wysyłać wiadomości wideo swoim klientom, nawiązać osobisty kontakt z potencjalnymi klientami i połączyć się ze współpracownikami.

 

  1. Bądź konsekwentny.

Bycie konsekwentnym jest bardzo podobne do posiadania wąskiej specjalizacji.

Znacznie łatwiej jest zdobyć uznanie za jeden temat, jeśli konsekwentnie tworzysz wokół niego treści i swój własny głos marki.

Upewnij się, że obietnica twojej marki osobistej pozostaje spójna, zarówno w sieci, jak i poza nią.

Musisz wykazać się spójnością w całej swojej komunikacji i wyglądzie-identyfikacji.

Nie lekceważ drobnych niespójności, które mogą zmniejszyć skuteczność Twojej marki osobistej.

Warto także tworzyć Coś unikalnego, co ludzie mogą kojarzyć z Twoją marką i wiedzieć.

Na przykład element ubiory, nietypowe hasło-SIEMA!

Coś, w czym ludzie mogą się zakochać-jak w Sercu i Rozumie.

Niezależnie więc od tego, czy tworzysz niesamowicie odlotową markę, czy taką, która jest nieco bardziej konserwatywna, korporacyjna, spójność jest kluczem.

 

  1. Bądź gotowy na porażkę.

Porażka jest trudna i prawie każdy z nas, chce jej uniknąć, jeśli nie wie jak ją wartościowo wykorzystać. Jednak, aby mieć markę osobistą, która wznosi się ponad resztę, musisz ponieść porażkę.

Walt Disney mówił: “Myślę, że ważne jest, aby mieć dobrą, twardą porażkę, kiedy jesteś młody. Wiele się z tego nauczyłem. Bo to sprawia, że jesteś jakby świadomy tego, co może ci się przydarzyć.”

A to, co może się zdarzyć, nigdy nie jest tak przerażające, jak nie próbowanie w ogóle.

Pamiętaj.

Nigdy nie osiągniesz najlepszego brandingu, dopóki nie zawiedziesz kilka razy, jednocześnie przesuwając się poza swoją strefę komfortu.

 

  1. Stwórz pozytywny wpływ.

Po wypracowaniu swojej marki osobistej przez pewien czas istnieją z reguły dwa sposoby na dalsze jej budowanie-przeskoczyć innych i spalić tzw. mosty lub stale rozwijać społeczność wokół swojej marki.

Pamiętaj.

Jesteś swoją marką, bez względu na to, czym się aktualnie zajmujesz, nad jakim projektem pracujesz w danym momencie i co jest dla Ciebie priorytetem. Ważne jest to, jaki masz wpływ na otoczenie. Wszystko, co masz, to własna reputacja i to jest Twoja marka osobista.

Utrzymywanie pozytywnego nastawienia i pomaganie innym pomoże zdrowo rozwinąć Twoją markę w dłuższej perspektywie.

 

  1. Podążaj za przykładem sukcesu.

Sukces często wynika ze studiowania trendów i popularnych osób na różnych platformach mediów społecznościowych, a następnie wdrażania ich, ale we własnym, unikatowym stylu, który pasuje do nas.

Kreatywne przeanalizowanie analiz społecznych i ustalenie trendu, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na wszystkie platformy mediów społecznościowych, a nie tylko na jedno wybrane, może zdecydowanie bardziej pomóc Ci osiągnąć sukces.

 

  1. Żyj swoją marką.

Twoja marka osobista powinna podążać za Tobą wszędzie, gdzie się udasz.

Musi być autentyczną manifestacją tego, kim jesteś i wzmacniać to, w co wierzysz.

Miej na uwadze, to, że Twoja marka osobista jest nie tylko odzwierciedleniem samej pracy, ale także Twoich ideałów, pasji, sposobu życia.

Kiedy już zbudujesz swoją silną markę osobistą z reputacją i społecznością, która za nią stoi, następnym krokiem jest zastanowienie się nad spuścizną, którą po sobie pozostawisz.

Jakie są słowa kluczowe i działania, z których chcesz być znany?

Marka osobista to projekt na całe życie, który stale ewoluuje.

Nie ma twardych zasad tworzenia marki osobistej, a powyższe wytyczne mogą tylko pomóc w jej rozwoju, zwłaszcza na samym jej początku, bądź zmianie.

Rozwijaj swoją obecność w Internecie oraz innych mediach. Publikuj wartościowe treści, pokazuj swoje naturalne i autentyczne działania oraz to, kim jesteś. Nie bój się mówić o porażkach ani chwalić sukcesami. Każdy krok jest lepszy od żadnego i inni to docenią. Nie przejmuj się również krytyką, tą wartościową weź na warsztat.

Zapraszamy do kontaktu: biuro@prostoomarketingu.pl

Comments are closed.