10.10.2023_Prosto_o_marketingu_i_sprzedaży_Czas na Autentyczność w marketingu i sprzedaży

Czas na autentyczność w marketingu i sprzedaży.

Czas na Autentyczność w marketingu i sprzedaży.

Obecny trend pokazuje, że konsumentom coraz bardziej zależy na autentyczności oraz na realnym odniesieniu do zjawiska człowiek do człowieka, czyli tzw. H2H

Kto z nas nie woli prawdziwych historii, ludzi i wartości niż skomplikowanych strategii sprzedażowych i marketingowych?

To właśnie przedstawianie prawdziwych wartości firmy przyciąga otoczenie do siebie.

W dzisiejszym świetle coraz większego nasycenia reklamami konsumentów coraz trudniej jest przekonać i przykuć uwagę do produktów i usług.

W miarę jak cyfrowa era ewoluuje oczekiwania konsumentów się, zmieniają. Obecnie głównie przez rosnącą świadomość rynku, a także przez pewnego rodzaju chęć powrotu do korzeni – tradycji.

Jednym z kluczowych czynników, który staje się decydujący w procesie podejmowania decyzji zakupowych, jest autentyczność.

Historia, która inspiruje.

Historia firmy “GreenLife Organics” stanowi na to doskonały przykład.

Zajmująca się produkcją organicznych produktów spożywczych powyższa firma rodzinna mająca swoją główną siedzibę w Kalifornii, postawiła autentyczność w centrum swojej strategii marketingowej.

Zamiast polegać na hucznych obietnicach i efektownych reklamach, firma wykorzystuje techniki storytellingu w marketingu i sprzedaży, aby dotrzeć do swoich klientów, przekazując im swoją miłość do wartości ekologicznych, zrównoważonego rozwoju i zdrowej żywności oraz dbałości o zdrowie i dobry stan psychiczny konsumentów.

Założyciel firmy, Johna Smitha, o swojej firmie mówi:
“Nie chcieliśmy być kolejną korporacyjną firmą spożywczą. Chcieliśmy być źródłem zdrowej, ekologicznej żywności dla naszej rodziny i naszej społeczności. Nasza historia jest prawdziwa, nasze produkty są autentyczne, a to, co robimy, jest naprawdę ważne.”

Jakie zyskała efekty po wprowadzeniu autentycznej strategii marketingowej, opartej na wartościach i historii firmy?

Wzrost sprzedaży o 35% oraz dynamicznie rozwijająca się społeczność.

Jakość na wagę sukcesu

Na przykładzie aktualnie głośnej afery w branży fitness odnośnie do rtęci w
suplementach diety można śmiało powiedzieć, że dosłownie nic nie zastąpi
wysokiej jakości produktu czy usługi. Inwestuj w rozwój, dbaj o standardy i
zawsze słuchaj opinii klientów.

“Jakość jest najlepszą inwestycją w długotrwały sukces biznesu. Nie tylko zapewnia lojalność klientów, ale także buduje renomę i zaufanie marki.” – John Fitness, ekspert branży fitness.

Biznes z Sercem i Duszą.

Etyczne podejście do biznesu, dbałość o środowisko, wsparcie dla społeczności lokalnych, czy włączanie się w różne inicjatywy społeczne mogą znacząco wpłynąć na pozytywny wizerunek. Ludzie dużo chętniej wspierają firmy, które postępują według nich słusznie w różnych obszarach życia.

Według badania przeprowadzonego przez Cone Communications, 87% konsumentów zadeklarowało, że są bardziej skłonni lojalnie wspierać firmy, które angażują się w działania społeczne i troszczą się o środowisko.

Jak powiedział Mahatma Gandhi:

“Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”

Firmy, które przekształcają swoje wartości w działania, nie tylko wzmacniają swoją markę, ale również przyczyniają się do tworzenia lepszego świata dla przyszłych pokoleń. Dlatego też wartości, które warto wspierać, nie tylko budują reputację, ale także napędzają innowacje, wzrost i pozytywną zmianę społeczną.

Światło na Działania: Transparentność

Bądź otwarty na komunikację, dziel się informacjami o tym, jak działa Twoja firma, jakie są jej cele i jakie wartości reprezentuje.

Transparentność połączona z autentycznością daje ogromne rezultaty i znacząco polepsza wizerunek firmy.

Steve Jobs, legenda technologii, powiedział kiedyś:

“Bądźmy uczciwi wobec siebie. Czy to, co robimy, przynosi nam dumę? Czy to, co robimy, naprawdę jest tym, kim jesteśmy?”

To pytania, które każda firma powinna sobie stawiać, gdy dąży do transparentności. Transparentność to nie tylko otwarcie książek rachunkowych, to także otwarcie serc i umysłów w działaniach biznesowych.

Środowisko, w którym wiedza kwitnie.

Współczesny świat biznesu jest pełen wyzwań i dynamicznych zmian. W erze cyfrowej transformacji firmy muszą być elastyczne, konkurencyjne i gotowe do ciągłego doskonalenia się. Jednym z kluczowych czynników determinujących sukces organizacji jest jakość i kompetencje jej pracowników. Dlatego też inwestowanie w rozwój pracowników nie jest tylko dobrym pomysłem-to absolutny fundament zdolności firmy do przetrwania i wzrostu.

Pracownicy są twarzą firmy, więc ważne jest, by byli dobrze przygotowani do reprezentowania jej na zewnątrz. Inwestuj w ich rozwój i edukację. To może wydawać się banalne i oklepane, ale to absolutny fundament. Ile razy zraziłeś się do danej firmy czy usługi przez niekompetentnego pracownika?

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy to proces, który wymaga czasu, konsekwencji i autentyczności. Pamiętaj, że w dobie Internetu każdy szczegół może mieć wpływ na to, jak firma jest postrzegana przez klientów.

Dlatego inwestycja w spójny, autetyczny przekaz, to inwestycja w przyszłość każdej firmy.

Dlatego nie zwlekajcie!

Po więcej eksperckiej wiedzy, wsparcia w rozwoju zespołu lub korzystne szkolenia, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez wiadomość e-mail biuro@prostoomarketingu.pl


Razem możemy osiągnąć znacznie więcej!

Serdecznie zapraszamy!

 
Dziękujemy!

Zapraszamy do kontaktu: biuro@prostoomarketingu.pl

Comments are closed.